WPŁYW STRESU NA KOMPULSYWNE JEDZENIE

Krok 1: Szczegóły Wydarzenia

Skuteczne Sposoby na Radzenie Sobie ze Stresem

sobota 05 październik 2019
data startu: 05.10.2019

w ramach wydarzenia uczestnicy otrzymują:

Układ pokarmowy to skomplikowana maszyneria. Skomplikowana tym bardziej, że ściśle powiązana z układem nerwowym. Przejawem tej zależności jest psychologiczne podłoże wielu zaburzeń trawiennych. Jednym z psychogennych czynników zakłócających pracę układu pokarmowego jest stres.

Czy jesz, żeby poczuć się lepiej lub żeby załagodzić stres?

Czy sięgasz po alkohol, mimo że wiesz, że nie powinieneś?

Czy jesz za dużo, za szybko i o nie właściwych porach?

Zajadanie stresu jest przyczyną niepowodzenia wielu diet. Nie zawsze jemy tylko po to, by zaspokoić fizyczny głód.  Sięgamy po niezdrowe przekąski, aby zaspokoić potrzeby emocjonalne oraz poradzić sobie z nieprzyjemnymi emocjami, takimi jak smutek, samotność lub nuda.  Kiedy jedzenie jest twoim głównym mechanizmem radzenia sobie z emocjami, utykasz w niezdrowym cyklu.

Głód emocjonalny ciężko jest zaspokoić jedzeniem. Czy znajome są ci wyrzuty sumienia i gorsze samopoczucie niż przed jedzeniem z powodu niepotrzebnych kalorii, które właśnie spożyłeś?

Bez względu na to, jak czujesz się bezsilny wobec jedzenia i swoich uczuć, możliwe jest dokonanie pozytywnej zmiany. Możesz znaleźć zdrowsze sposoby radzenia sobie z emocjami, nauczyć się uważnie jeść zamiast bezmyślnie, odzyskać kontrolę nad swoją wagą i wreszcie położyć kres emocjonalnemu jedzeniu.

Warsztat trwający 1,5 godziny pomoże zrozumieć dlaczego jelita buntują się,

kiedy dopada nas szkodliwy stres, który destrukcyjnie wpływa na nas na tak wielu poziomach.

Podczas warsztatu:

 

  • Dowiesz się o wpływie stresu na nasze samopoczucie, emocje, trawienie, odporność oraz funkcjonowanie mózgu
  • Zrozumiesz czym jest zajadanie stresu i jakie ją jego konsekwencje
  • Zrozumiesz na czym polega relacja pomiędzy jelitami a emocjami
  • Dostaniesz praktyczne narzędzia pomagające radzić sobie ze stresem
  • Nauczysz się technik oddechowych ułatwiających relaksację ciała oraz umysłu
  • Poznasz zioła oraz kwiaty pomagające uspokoić organizm i łagodzić objawy stresu
  • Stworzymy przestrzeń na wymianę doświadczeń i dyskusję

SOBOTA 05 października, GODZINA: 10.00-11.30

poprowadzimy dla Ciebie Warsztat w wygodnej formie

BEZ WYCHODZENIA Z DOMU 

za pomocą komunikatora ZOOM

Opłata za uczestnictwo w Warsztatach: 79zł

link udostępnimy niebawem – bądź z Nami na bieżąco 🙂

 

Jestem psychologiem i psychoterapeutką. Praca terapeutyczna jest dla mnie wielką pasją i przywilejem. Najbardziej cenię sobie spotkanie z drugim człowiekiem oraz towarzyszenie mu w odkrywaniu jego świata.  Ważny jest dla mnie szacunek dla odmienności i różnorodności doświadczenia oraz wiara w mądrość płynącą z natury procesu.

Posiadam uprawnienia psychoterapeuty oraz rekomendacje Polskiego Towarzystwa Psychologii Procesu (PTPP) do prowadzenia terapii i pracy z grupami. Regularnie superwizuję moją pracę z nauczycielami polskimi oraz zagranicznymi (USA, Hiszpania, Szkocja), u których stale się szkolę.

Od 3 lat większość moich klientów zgłasza się z problemami zaburzeń odżywiania. Pracuję z tematami otyłości, postrzeganiem własnego ciała, lęku i niskiego poczucia wartości. Interesuje mnie śledzenie i odkrywanie całego procesu w sposób holistyczny, a także praca z nieświadomością. Osobiście pasjonuję się ścieżką medycyny funkcjonalnej, szczególnie w kontekście terapii dietetycznej, ukierunkowanej na leczenie chorób metabolicznych z podłożem autoimmunologicznym.

Wierzę w przestrzeganie najbardziej rygorystycznych norm etycznych i zawodowych w moim zawodzie w odniesieniu do prywatności, poufności i kompetencji.

Krok 2: Dane

Podaj nam swoje dane do kontaktu.Korzystałam/łem już wcześniej z usług Poradni Odchudzania i Odżywiania

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu, w celu zapisania się na wydarzenie/kurs, przez Poradnię Odchudzania i Odżywiania.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych podanych w powyższym formularzu w celach handlowych i marketingowych przez Poradnię Odchudzania i Odżywiania oraz przez podmioty trzecie.

bool(true)

Zadzwoń i odwiedź naszą Poradnię!

ul. Jadźwingów 2
Warszawa

606 228 038 | kontakt@poradniaeffecta.pl